Kočky

Naše kočičí smečka

Vůdkyní smečky je  10tiletá kočka Desdemona. Je to naše domácí kočka, která si prostředí kavárny doslova zamilovala a přijala je za svůj nový domov. Jedná se o plemeno Ragdoll, které se vyznačuje svou klidnou a milou povahou. Jelikož je to starší kočička, má ráda svůj klid a je trochu plachá. I když je kastrovaná, stala se adoptivní matkou našich 5-ti koťat, pocházejících z jednoho vrhu a pak i dalších dvou přírůstků, které přijala téměř okamžitě do smečky. Přijala je zcela za své, stará se o ně, vychovává, ale nejvíce s nimi dovádí a hraje si.

Všechna naše koťátka jsou velmi přítulná, společenská a milují hraní si s čímkoliv. Užijete si s nimi spoustu mazlení v doprovodu uklidňujícího vrnění, nebo naopak zběsilého hraní na „kočku a myš“.

Největším z koťat je kocour Monroe. Je bílý s velkými černými fleky. Rád si hraje, ale raději se mazlí, stává se z něj líný a spokojený kocour. Často dohlíží na ostatní koťata v doprovodu vůdkyně smečky Desdemony.

Dalším kocourem je Merlin, kterého poznáte podle černé skvrny na levém líčku, je černý s bílými fleky a nesmírně mazlivý a hravý. Je to největší mazlík ze všech našich koček, zároveň je i pořádný lovec.

Největší kočkou z koťat je Corazón, což je španělsky srdce, protože je bílá a na zádech má černé srdíčko. Trvalo jí trochu déle než ostatním koťatům získat důvěru, ale o to větším mazlíkem teď je. Vytvořila si pouto s „velkou kočkou“ Desdemonou a skoro všude ji následuje, kopíruje její chování a učí se roli „alfa“ samice.

Mimzy je pojmenovaná po stejnojmenném filmu, je totiž „nejupovídanější“ kočkou ze všech a také se velmi ráda mazlí. Často dovádí s ostatními při pravidelných hrách. Je černobílá a jako jediná z koťat má černý čumáček, a ne růžový.

Nejmenší kočičkou z vrhu je Bambas, španělsky tenisky, protože má nejzřetelnější bílé ponožky. To, že je nejmenší kompenzuje tím, že je největší lovkyní ze všech a účastní se každé hry, po které se ráda přitulí. Nejraději si zaleze k člověku pod svetr, kde příjemně hřeje.

Dalším koťátkem je Zuzanka. Pochází ze stejného prostředí jako našich pět černobílých mazlíků, ale od jiné kočičky. Je to evropská obecná kočka, hnědo-rezavě želvovinová. Je pravým divokým lovcem, který se dokáže změnit v přítulného mazlíčka.

Posledním přírůstkem je kocour Adam, kterého jsme dostali od naší zákaznice. Je šedě mourovatý s polodlouhou srstí. Během jednoho dne se začlenil do smečky a jako všechna naše koťata je velice mazlivý a hravý.

Naši smečku završuje čestný člen BenDr. Je to dvanáctiletý, černý kříženec špice. Stal se právoplatným členem smečky, kterého kočky milují. Do svých osmi let byl s lidmi, kteří neměli čas se mu věnovat, většinu času trávil sám v bytě, což se negativně podepsalo na jeho povaze. Přesto je nesmírně vděčný a hodný, ale není to „plyšák“ a občas se v něm projeví „divoký vlk“. Stává se z něj „kočkopes“, který si oblíbil lovení laseru stejně jako jeho kočičí kamarádky.

Naše smečka
(dočasna ukázka)